Sztuczna inteligencja kontra człowiek – konferencja CyberHuman

Już za tydzień, w czwartek 19 kwietnia w Warszawie, odbędzie się kolejna konferencja PTBRiO z cyklu Cyber, poświęcona stykowi cyfrowości i konsumpcji. Tym razem dotyczy ona szerokiego spektrum tematów dotyczących sztucznej inteligencji i jej współpracy (?) z człowiekiem. Będzie też mowa o algorytmach, który to temat jest dla mnie ostatnio szczególnie interesujący, głównie ze względu na prace nad rozprawą habilitacyjną. 

Jest kilka wystąpień, którymi jestem bardzo zainteresowana. Czekam, co o przyszłości powie Natalia Hatalska, niegdyś blogerka, teraz bardziej szefowa firmy badającej trendy. Także na Dominika Batorskiego, który ma opowiadać o tym, jak zepsuliśmy internet i jak go naprawić. Także kończące konferencję wystapienie prof. Jana Hartmana może być ciekawe.

Na razie trudno mi się zdecydować co do wystąpień odbywających się w sesjach równoległych. W pierwszym secie wybiorę chyba wystąpienie o tym, jak kultura internetu zakrzywia komunikację (Krzysztof Domeradzki, Kantar TNS i Michal Zajdel, Kantar Millward Brown). Później mam dylemat, bo i roboty wspierające naszą starość (Barbara Frątczak-Rudnicka i Anna Mazerant, 4P research mix), i społeczności tworzące się na żywo (Maciej Kosiorek, Królicza Nora i Piotr Bombol, Gameset), są dla mnie równie ciekawe. W drugim secie bardziej skłaniam się ku Cyber Touch, omawiającym postawy ludzi wobec sztucznej inteligencji, ale przesądy wobec technologii też są dla mnie interesujące. 

Jako patron wydarzenia serdecznie zapraszam. Będę też na nim obecna. Specjalnością PTBRiO są dobrze zaplanowane przerwy, podczas których można w spokoju wypić kawę i porozmawiać 🙂

Wpadnij koniecznie: https://www.ptbrio.pl/cyberhuman/