Internet oszalał na punkcie Michaela Jacksona

Przyjrzeliśmy się temu, co działo się w Internecie na temat śmierci Michaela Jacksona.

Nasz miniraport dotyczył wyłącznie ilości publikacji, zarówno na portalach internetowych, jak też blogach i forach, w dniach 10 czerwca – 10 lipca b.r. W obydwu przypadkach dało się zauważyć gwałtowny skok ilości wzmianek: o zapomnianym ostatnimi laty artyście znowu zaczęły pisać portale. Jak się zorientowaliśmy, tematem numer jeden były kolejno pojawiające się informacje na temat okoliczności śmierci artysty, planów dotyczących ceremonii pogrzebowej i samej publicznej ceremonii czy podziału majątku.

moj portale

Na blogach i forach oczywiście dyskutowano te doniesienia. Wykres pokazujący ilość publikacji w poszczególnych dniach na blogach i forach przypomina wykres dotyczący portali: największa ilość wzmianek zaraz po śmierci Michaela Jacksona, i drugi duży wzrost w okolicy ceremonii pogrzebowej.

MJ_UGC

Jednak oficjalne informacje były dla internautów także pretekstem do układania rankingów najlepszych piosenek, wspomnień czy wymiany opinii na temat poszczególnych osiągnięć artysty. Tak jak w życiu – oficjalne media o czymś donoszą, my rozmawiamy o tym w bardziej swobodny i osobisty sposób…