Efektywna komunikacja organizacji non-profit

Jak wdrażać efektywne programy komunikacyjne wraz z oceną ich efektów, radzi organizacjom non-profit bezpłatny poradnik udostępniony w internecie przez The Communications Network.

Amerykańskie stowarzyszenie The Communications Network specjalizuje się w doradztwie komunikacyjnym dla sektora non-profit i organizacji filantropijnych. Skupia osoby odpowiadające za komunikację tych organizacji oraz ekspertów branżowych. Jego celem jest promowanie dobrych praktyk z zakresu skutecznej komunikacji w tym sektorze. Cenną inicjatywą w tym zakresie jest publikacja poradnika planowania strategii komunikacji i pomiaru efektywności działań komunikacyjnych „Are We There Yet?”.

Przewodnik jest darmowy i można go pobrać stąd. Zawiera rozpisane krok po kroku projektowanie programu pomiaru efektywności działań komunikacyjnych powiązanego ze strategią komunikacji (takiego podejścia uczę na prowadzonych przeze mnie szkoleniach) oraz liczne przykłady „z życia wzięte”. Całości dopełnia atrakcyjna szata graficzna. Polecam wszystkim osobom odpowiedzialnym za komunikację w organizacjach pozarządowych i jak również tym, których interesuje tematyka pomiaru efektywności komunikacji.