Newsy branżowe – styczeń 2011 r.

Pomiar PR staje się coraz bardziej popularnym tematem: duży specjalistyczny serwis internetowy, cykliczna konferencja międzynarodowa i specjalna edycja nowej odsłony Kongresu PR.

Od jakiegoś czasu komisja pomiaru działająca przy amerykańskim Institute for Public Relations ma swój serwis poświęcony pomiarowi PR, IPR Measurement Social Hub. Polecam wszystkim zainteresowanym tematem pomiaru PR i badań w PR. Warto przeczytać zwłaszcza wpis nowego szefa komisji, Davida Geddesa, z planami dotyczącymi jego kadencji. Będzie ciekawie!

Jako, że Darek Tworzydło przeniósł się do pracy do Wrocławia, zmieniła się formuła Kongresu PR. Teraz wydarzenie zwie się Kongres Profesjonalistów Public Relations i odbędzie się 14-15 kwietnia we Wrocławiu. Z tego, co zapowiadają na stronie organizatorzy, wiodącym tematem tegorocznego Kongresu Profesjonalistów  ma być pomiar PR – ale nic bliższego jeszcze nie wiadomo. Polecam zaglądać jakiś czas na stronę Kongresu.

Tegoroczna edycja European Measurement Summit, konferencji na temat pomiaru komunikacji w PR organizowanej przez AMEC, odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Portugalii (Lizbona). Jak zapowiadają organizatorzy w informacji prasowej, dwie pierwsze konferencje były poświęcone standardom, obecna edycja ma wypracować koncepcję zestawu standardowych praktyk, które pokażą przydatność komunikacji w biznesie.

Chce się powiedzieć: jest dobrze. Nie będę wieszczyć, że ten rok będzie rokiem pomiaru PR – bo do tego jeszcze, zwłaszcza w Polsce, daleka droga – ale wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku.

Zdjęcie pochodzi z serwisu sxc.hu