1. urodziny Po Robocie w Sopocie

Pierwszy jubileusz Po Robocie w Sopocie już za nami.

Po Robocie w Sopocie to trójmiejska inicjatywa spotkań przedstawicieli branży PR, wzorowana na warszawskim Po Robocie w Sopocie. PR-owcy spotykają się, aby dyskutować, dzielić się wiedzą, nawiązywać kontakty. Niedawno inicjatywa obchodziła rok działalności. Były warsztaty, była debata, były rozmowy kuluarowe przy pysznym torcie.

Obok Tomasza Michałowicza Maćka Budzicha, którzy obstawili tematy relacji, z mediami (ten pierwszy) i blogerami (ten drugi), prowadziłam warsztaty dotyczące pomiaru efektów działań PR. Przedstawiłam parę zasad, a potem rozwiązaliśmy case, próbując przetestować te zasady w praktyce. Padały pytania, ciekawe i dla mnie samej pouczające. Na przykład o to jak postępować z klientem, który sukces wyobraża sobie jako znalezienie się w konkretnym czasopiśmie, które współpracuje już z wybranymi specami od danego tematu (rozmawiać z klientem, przedstawiać mu sytuację, edukować go, a do tego cały czas próbować zainteresować dziennikarzy – ich układy z firmami nie są stałe, a i dziennikarze się zmieniają), ale też jak przedstawiać dokonania klientowi, który jest wiecznie niezadowolony (nie traktować jego humorów jako wyrazu niezadowolenia – gdyby był faktycznie niezadowolony, szybko by odszedł). Wieczorem długie Polaków rozmowy przy pysznym torcie urodzinowym, wymiana doświadczeń, nie tylko PR-owskich. Dziękuję Wam wszystkim, którzy tam byliście, a organizatorom dodatkowo za opiekę!

Załączam fragment prezentacji ze spotkania. I wracam do doktoratu (finalne poprawki) i przygotowań do egzaminu trenerskiego. Po oddaniu pracy planuję zająć się w końcu zmianą szablonu bloga. Szukam inspiracji – jeśli ktoś z Was może mi coś podpowiedzieć, to bardzo proszę.